Ukraińcy
Twitter } Flash

W Zurychu w Szwajcarii doszło do napaści na obywateli Ukrainy. Agresorzy tłumaczyli się, że dopuszczają się oni „gnębienia” języka rosyjskiego. Nagranie z tego zdarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych.

Informację na temat ataku na obywateli Ukrainy przekazał ukraiński portal „Flash”. W samym centrum położonego w północno-wschodniej Szwajcarii Zurychu doszło do ataku na obywateli Ukrainy.

Agresorami byli mężczyźni z Rosji i Białorusi, którzy oskarżyli studentów z tego państwa, że gnębią język rosyjski. – Ukraińscy studenci zostali zaatakowani w centrum Zurychu w Szwajcarii przez Rosjanina i Białorusina. Mężczyźni oskarżyli Ukraińców, że „gnębią” język rosyjski, przeklinali, bili ich i popychali – podał Flash.

Obywatele Ukrainy zostali obrzuceni wyzwiskami i bluźnierstwami. Agresorzy wszczęli ponadto bójkę, w trakcie której okładali ofiary i je popychali. Jeden ze świadków zarejestrował zdarzenie przy użyciu smartfona.

To nie pierwszy raz, kiedy obywatele Ukrainy zostali napadnięci przez Rosjan lub Białorusinów. Tylko w ubiegłym tygodniu w niemieckiej miejscowości Bad Wiessee miała miejsce konfrontacja Rosjanki i Ukrainki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę