Facebook | Командування Сил спеціальних операцій ЗС України

Siły Operacji Specjalnych Zbrojnych Sił Ukrainy wysadziły w powietrze most, którym rosyjski sprzęt poruszał się w stronę miasta Izium w obwodzie charkowskim. Do akcji wkroczył bezzałogowy statek powietrzny.

Zdarzenie miało miejsce przed kilkoma dniami w obwodzie charkowskim. Rosjanie próbowali dostać się do zajętego przez rosyjskie siły miasta Izium. Siły Operacji Specjalnych Zbrojnych Sił Ukrainy podały, że w kolumnie był pojazd opancerzony Tigr i ciężarówki wielozadaniowe Kamaz i Ural.

Po ustaleniu trasy ruchu kolumny operatorzy Sił Specjalnych Ukrainy przeprowadzili rozpoznanie obiektu, który najbardziej nadawał się do przeprowadzenia zasadzki inżynieryjnej. Był to most na drodze wrogich pojazdów.

– Po podłożeniu materiału wybuchowego w wyznaczonym miejscu Ukraińcy czekali na wroga, który nie podejrzewał nic i jechał na śmierć. Most został wysadzony wraz z rosyjskim sprzętem według pewnego planu, niszcząc całą kolumnę wroga – czytamy na Facebooku Sił Operacji Specjalnych.

Po zniszczeniu mostu operatorzy Sił Operacji Specjalnych zbadali teren za pomocą drona. Udało się dzięki temu potwierdzić, że cała kolumna uległa zniszczeniu. Jest to kolejny duży sukces tamtejszych sił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę