REKLAMA

Kamiński i Wąsik
Fot. Twitter

Polityk Platformy Obywatelskiej Adam Jankowski był oburzony tym, czego doświadczył na mszy w jednym z kościołów na warszawskim Grochowie. W serwisie X (dawniej Twitter) Jankowski relacjonował, że w czasie nabożeństwa modlono się za Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, polityków PiS. „Kiedy wyniesienie na ołtarze tych przestępców” – napisał polityk. Wcześniej zaznaczył, że „wyszedł z mszy”.

REKLAMA

Adam Jankowski z PO był oburzony, kiedy dowiedział się w trakcie nabożeństwa, że msza jest odprawiana w intencji Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego – polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zostali niedawno wtrąceni do więzienia a potem ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę. Po wyjściu ze świątyni pospieszył na Twittera, gdzie opowiedział, co go spotkało. Następnie „zaczepił” Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski i zapytał, „kiedy wyniesienie na ołtarze” Wąsika i Kamińskiego.

„Dziś w kościele przy Placu Szembeka na warszawskim Grochowie księża modlą się w intencji Kamińskiego i Wąsika. O śp. Andrzeju Lepperze zapomnieli. Wyszedłem z mszy. @EpiskopatNews (konto Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski – przyp. red.), kiedy wyniesienie na ołtarze tych przestępców?” — napisał na platformie X polityk PO Adam Jankowski.

REKLAMA

Polityk PO nie krył oburzenia. Ktoś zamówił mszę w intencji Wąsika i Kamińskiego! „Za pieniądze są nawet w stanie poświęcić supermarket na otwarciu”

Niektórzy komentujący podzielali oburzenie polityka Platformy.

„W czasach Komunizmu kościół był z ludźmi był dla nich oparciem i nadzieją że będzie lepiej. W wolnej Polsce to wszystko się wywróciło do góry nogami i kościół zamiast wspierać ludzi wspiera polityków. Upadek moralny Polskiego kościoła jest tragiczny” – ocenił jeden z internautów.

Inni zwrócili uwagę, że intencja mszy jest zamawiana przez wiernych, co oznacza, że ktoś zlecił księżom odprawienie nabożeństwa w intencji Wąsika i Kamińskiego, a nie musiało być to odgórne działanie.

„Trzeba było wcześniej przeczytać jaka była intencja mszy św. Każdy może zamówić w każdej intencji. Nie ma cennika” – zwrócił uwagę użytkownik portalu X.

„A ktoś Panu broni zamówić mszę św. w intencji Andrzeja Leppera i innych osób? Z pewnością ci księża nie mieliby problemu by ją odprawić” – napisał do Jankowskiego inny internauta.

„Fakt. Za pieniądze są nawet w stanie poświęcić supermarket na otwarciu” – odparł polityk PO.

„Lepper popełnił samobójstwo po tym jak zagroził ujawnieniem informacji o kontrakcie gazowym z czasów koalicji PO-PSL” – rzucił sugestywnie jeden z komentujących.

REKLAMA