Wassermann zapowiada wprowadzenie w Polsce cenzury internetu!

– Nie może być tak, że właściciel portalu odmawia udostępnienia danych. Jeżeli tak, to taki portal, według mnie, powinien być w jakiś sposób koncesjonowany – powiedziała w wywiadzie dla portalu Interia.pl posłanka PiS Małgorzata Wassermann.

Startująca do Sejmu z Krakowa kandydatka partii Jarosława Kaczyńskiego, skomentowała w ten sposób politykę portalu Facebook, który odmówił jej informacji o właścicielu strony SokzBuraka. Portal ten – zdaniem PiS – stosuje mowę nienawiści i jest nieprawomyślny politycznie, gdyż atakuje partię rządzącą. Według posłanki i przewodniczącej sejmowej komisji ds. afery Amber Gold nieprzekazanie jej danych przez Facebook nie ma nic wspólnego z wolnością słowa.

Czytaj także:  Prezydent Duda: Panujemy nad pandemią koronawirusa

– Uważam, że wolność słowa idzie u nas za daleko – oceniła dostęp do informacji w Polsce  Wassermann,. Jak poinformował niedawno tygodnik „Polityka”, posłanka PiS miała na jednym ze spotkań wyborczych opowiedzieć się za wprowadzeniem swego rodzaju „prawa jazdy” na internet i odcięciem od niego osób poniżej 15 roku życia. Wassermann w rozmowie z Interią temu zaprzeczyła. Jednocześnie jednak dodała, że należy postawić pytanie, czy „nie powinno być tak, że telefon z dostępem do internetu można posiadać od któregoś roku życia? Czy naprawdę jest konieczne, żeby 10-letnie dziecko miało internet w komórce?”.

Czytaj także:  Wiceminister Kowalski: TVP Kurskiego pokazuje prawdziwy obraz rzeczywistości

Małgorzata Wassermann zastrzegła się, że ograniczanie dostępu do internetu nie jest „projektem czy pomysłem”. Nie wykluczyła jednak, że temat ten będzie przez PiS podjęty po ewentualnym zwycięstwie wyborczym. – Mówiłam o nim bardzo dużo w kampanii prezydenckiej i wówczas ludzie oczekiwali, że ktoś zacznie się tym zajmować i o tym mówić – stwierdziła kandydatka PiS.

Czytaj także:  Frasyniuk o wejściu prezesa PiS do rządu: Gangster Kaczyński wejdzie do środka gangu

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.