Wielki sukces ukraińskich wojsk. Sprytnie stłamsili atak Rosjan

Żołnierz
fot. Pixabay

Brytyjskie Ministerstwo Obrony przekazało bardzo pozytywne informacje. Ukraińskie siły skutecznie wykorzystały teren i odparły wojska wroga, która nacierały w kierunku Izium. O tym sukcesie rozpisały się światowe media.

REKLAMA

Brytyjskie Ministerstwo Obrony opisało przebieg zdarzenia. Okazuje się, że armia Władimira Putina nie zdołała dotrzeć do Izium, bowiem ukraińskie siły, znając tamtejszy teren, spowolniły przemieszczanie się żołnierzy.

Brytyjczycy opisali ponadto, że Rosjanie obecnie skupiają się na próbach zwiększenia swoich sił we wschodniej części Ukrainy po tym, jak zaliczyli sporo strat podczas nieudanego ataku na Kijów. W ich jednostkach brakuje jednak personelu.

REKLAMA

Mimo tych niepowodzeń, rosyjscy najeźdźcy w dalszym ciągu próbują przywrócić szybsze tempo ofensywy we wschodnich terenach Ukrainy. W ten sposób chcą wywrzeć nacisk na Siewierodonieck i dalej rozprzestrzeniać się w obwodzie donieckim.

Izium to miasto we wschodniej Ukrainie, w obwodzie charkowskim, nad Dońcem. Wcześniej Amerykanie podkreślali, że w tym regionie dowódcy rosyjscy nie dostarczyli niezbędnego sprzętu jednostkom walczącym w zalesionym terenie i nie naprawili na czas ciężkiej artylerii.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: