żołnierze
fot. Pixabay

WOT będzie od teraz podejmować działania także… w internecie. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zdecydowało o utworzenie specjalnej grupy zadaniowej „Honor”. Żołnierze będą zajmować się monitorowaniem internetu. Ich głównym zadaniem będzie zwalczanie „nieodpowiedzialnych wypowiedzi osób publicznych czy internautów”, które godzą w wizerunek formacji.

Nowe ramię WOT-u powstanie w odpowiedzi na rosnącą falę internetowego hejtu, skierowanego przeciwko polskim służbom mundurowym. Zapowiedziano, że od teraz wypowiedzi podobne, np. do wpisu Barbary Kurdej-Szatan, będą surowo karane – nie tylko społecznym ostracyzmem. O powołaniu nowego oddziału poinformował rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej, pułkownik Marek Pietrzak.

„W związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy WOT oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową, reagującą na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów” – przekazał Pietrzak.

Do udziału w specjalnej grupie WOT-u zgłosiło się już kilkadziesiąt osób, m.in. z wykształceniem prawniczym oraz byłych policjantów.

Internauci obawiają się jednak, że granica pomiędzy ratowaniem wizerunku polskiego munduru a cenzurą internetu, jest bardzo cienka. Może się okazać, że WOT-owcy po prostu ocenzurują polską sieć z opinii niewygodnych dla władzy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę