REKLAMA

Toaleta
Fot. Lubuska Policja

Pewni mężczyźni urządzili sobie libację alkoholową w Babimoście w województwie lubuskim. Byli do tego stopnia nietrzeźwi, że postanowili wyładować emocje w miejskim szalecie. Nie przewidzieli jednak, że ich zachowanie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

REKLAMA

Na nagraniu widać, że dwóch mężczyzn tuż po północy zamknęło się w miejskiej toalecie. Mieli ze sobą puszki i butelki, prawdopodobnie z alkoholem. Jeden z nich w pewnym momencie zdemontował drzwi od toalety, po czym położył je na podłodze.

Jak się okazało, nie były to jedyne zniszczenia. Wandale uszkodzili również muszlę klozetową, kosz na odpady, drzwi wewnętrzne oraz wieszak ścienny. Łącznie wyrządzili szkody na rzecz Urzędu Miasta i Gminy Babimost w wysokości 3 tys. zł.

REKLAMA

– Wraz z przyjętym zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu zainstalowanego w budynku szaletu. To nagranie natychmiast trafiło do policjantów kryminalnych, a ci rozpoczęli działania operacyjne. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość młodych mężczyzn biorących udział w zdarzeniu i zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. Obaj są mieszkańcami Babimostu — przekazała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka prasowa policji w Zielonej Górze.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat. Dodatkowo na wandalach spoczywa obowiązek naprawy strat, jakie spowodowali.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA