Wrocław: Postrzelił dwóch policjantów. W sobotę został zatrzymany

Zatrzymany
Fot. Policja

We Wrocławiu dobiegła końca obława za Maksymilianem Faściszewskim, który w piątkowy wieczór postrzelił dwóch policjantów. Mężczyzna został już zatrzymany, a więc akcja poszukiwawcza ostatecznie została zakończona.

REKLAMA

Jak informuje WP, według nieaktualnych na ten moment informacji, Faściszewski był poszukiwany listem gończym i został przetransportowany do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Miał trafić za kratki na okres sześciu miesięcy.

WP przekazało, że Faściszewski miał być spięty kajdankami z przodu, po czym wyjął broń i dwukrotnie strzelił do policjantów siedzących na przednich fotelach. Takie informacje jako pierwsze przekazał Onet. Funkcjonariusze zostali ranni w głowę i w ciężkim stanie przebywają w szpitalu.

REKLAMA

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało nawet alert do mieszkańców Dolnego Śląska, a na drogach prowadzone były kontrole. WP przekazało, że mężczyzna został zatrzymany w okolicach nadodrzańskich wałów, niedaleko Stadionu Olimpijskiego. W akcji pomógł monitoring.

– Mężczyzna został zatrzymany na terenie Wrocławia. Policjanci zauważyli go i od razu podjęli pościg za mężczyzną. Próbował jeszcze zbiec, nie udało mu się to. Został skutecznie obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. Miał przy sobie broń – powiedział na konferencji prasowej rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak.

REKLAMA