Aresztowana
Fot. Lubelska Policja

Pewien mężczyzna wsiadł do samochodu ze swoją żoną, z którą od dłuższego czasu nie mieszka. Po chwili chwyciła za dwa noże i zaczęła zadawać mu ciosy w szyję. Poszkodowany cudem zdołał uciec z pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce w Karczmiskach w województwie lubelskim. W czwartkowy wieczór kobieta spotkała się ze swoim mężem w samochodzie. Para żyła oddzielnie – od dłuższego czasu już ze sobą nie mieszkali.

– Gdy mąż przesiadł się na fotel kierowcy, 47-latka chwyciła za ukryty wcześniej nóż i zadawała ciosy w okolice szyi. Po chwili sięgnęła po kolejny nóż – opisuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Mężczyzna miał mnóstwo szczęścia, ponieważ zdołał uciec z samochodu i od razu wezwał policję. Kobieta została zatrzymana przez mundurowych, którzy przeprowadzili oględziny auta. Okazało się, że w schowku i pod siedzeniami schowane były kolejne noże.

47-latka została przetransportowana do prokuratury w Opolu Lubelskim, gdzie usłyszała zarzuty zabójstwa. Sąd tymczasowo aresztował ją na trzy miesiące. – Za usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat więzienia albo dożywotnie pozbawienie wolności – dodaje nadkom. Andrzej Fijołek.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!