Ukraiński żołnierz
Twitter | NEXTA

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia żołnierzy, którzy odnieśli obrażenia podczas obrony Mariupola. Niestety niektórzy z nich w wyniku starć stracili kończyny, a trudna sytuacja na miejscu uniemożliwia udzielenie niektórym niezbędnej pomocy medycznej.

Mariupol jest jednym z najbardziej dotkniętych wojną miast w Ukrainie. Zostało ono niemal całkowicie zbombardowane, a niektórzy eksperci twierdzą nawet, że skala zniszczeń jest podobna do tej z Warszawy z Powstania w 1944 roku.

Pomimo ogromnych strat, walki w regionie niestety nadal trwają. Rosjanie upatrzyli sobie zakłady Azowstal, nawet pomimo wcześniejszych deklaracji, że nie będą atakować tego typu miejsc.

Około tysiąca żołnierzy wytrwale stara się bronić zakładów Azowstal. Niestety, skala walk sprawiła, że wielu z nich jest poważnie rannych. Nic dziwnego, bowiem Rosjanie nie mają żadnych granic przy atakach.

W mediach społecznościowych pojawiła się wstrząsająca relacja z miejsca walk. Na udostępnionych zdjęciach widać obrońców, którzy odnieśli najpoważniejsze obrażenia. Niektórzy mają pourywane kończyny, a inni mniejsze rany.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę