REKLAMA

Lokomotywa uderzyła w samochód na przejeździe w Chrzanowie
fot. Komenda Miejska PSP w Słupsku

W wyniku incydentu ruch na trasie kolejowej pomiędzy Ustką a Słupskiem został kompletnie zatrzymany. W Chrzanowie na Pomorzu doszło do poważnego wypadku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym lokomotywa uderzyła w samochód osobowy. Do szpitala trafił kierowca osobówki.

REKLAMA

Lokalna straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadku w czwartek, ok. godz. 11:00. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Chrzanowie, w woj. pomorskim. Z niewiadomych przyczyn kierowca audi wjechał na przejazd w momencie przejeżdżania tamtędy składu kolejowego. Lokomotywa uderzyła w auto, dotkliwie je miażdżąc.

 Oprócz załogi pociągu składem podróżowało jeszcze 15 osób – informuje polsatnews.pl. Poszkodowany został jedynie kierowca samochodu. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

REKLAMA

Lokomotywa roztrzaskała audi na przejeździe kolejowym w Chrzanowie. Kierowca samochodu trafił do szpitala

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy okolicznej straży pożarnej. W związku z wypadkiem konieczne było wstrzymanie ruchu kolejowego na trasie łączącej Ustkę ze Słupskiem. Nie ma na razie informacji, kiedy pociągi będą mogły z powrotem ruszyć w drogę.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą badane przez policję. Na razie nie ma informacji o powodach zajścia.

REKLAMA

To kolejny głośny wypadek kolejowy w tym tygodniu. Portal polsatnews.pl przypomina, że do innego groźnego incydentu doszło we wtorek w Legionowie. Wówczas 12-letni chłopiec został potrącony przez pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej. Poszkodowany nastolatek nie doznał dotkliwych obrażeń. W związku z wypadkiem wstrzymano ruch kolejowy pomiędzy Legionowem a Wieliszewem.

REKLAMA