REKLAMA
ShareInfo.plPoradyWsyp tylko 3 łyżeczki. Storczyk wypięknieje i będzie rósł jak szalony

Wsyp tylko 3 łyżeczki. Storczyk wypięknieje i będzie rósł jak szalony

storczyki
fot. screen Youtube / @彬彬有院

Storczyki, choć są piękne i mile widziane w wielu domach, mają jedną zasadniczą wadę – są dość kapryśne i trzeba sporo wysiłku, by spełnić ich oczekiwania. Aby opieka nad nimi była prostsza, a orchidee kwitły zdrowo i dostatnio, warto podarować im prezent w postaci ekologicznej odżywki z herbaty. Jest ona źródłem minerałów, które pomogą korzeniom, łodydze, liściom i pąkom kwiatowym. Roślina po takim wzmocnieniu ożyje.

REKLAMA

Jak zrobić herbacianą odżywkę dla storczyka?

Do szklanego naczynia wsyp 3 łyżeczki herbaty liściastej, wlej 500 ml przegotowanej wody, zamknij pojemnik, a potem okryj go np. czystą ściereczką i odłóż na minimum kilka godzin. Zawartość powinna ostygnąć.

Później zdejmij pokrywkę i staranie wymieszaj herbaciany nawóz. Weź drobne sitko i przecedź go. Fusy nie będą ci potrzebne, a jedynie płyn – to cenna odżywka dla twojego storczyka. W takiej skoncentrowanej postaci nie możesz jej użyć. Najpierw rozcieńcz roztwór wodą (2 litry) i dodatkowo wsyp sodę oczyszczoną (1 łyżeczkę), wymieszaj.

Jak aplikować herbacianą odżywkę roślinie?

Najlepiej za pomocą wacika lekko namoczonego w miksturze. Przecieraj nim liście orchidei. Dzięki temu dasz jej potrzebne substancje i dodatkowo zbudujesz na powierzchni specjalną osłonę, odpierającą atak szkodników. Stosuj odżywkę systematycznie, a roślina będzie wyglądać zjawiskowo.

REKLAMA

Zalety nawozu herbacianego

Naturalny nawóz z herbaty bije na głowę sztuczne specyfiki ze sklepów ogrodniczych. Pod względem skuteczności działania oraz ceny.

Jest ekologiczny i nie zaszkodzi kwiatom. Sprawdzi się wtedy, gdy storczyk opada z sił, a ty nie wiesz, jak i czym go ratować. Herbata jest źródłem pierwiastków, które mogą być potrzebne orchidei już od dawna. Fundując jej domową odżywkę, uzupełnisz deficyty.

Jeśli masz zapas niepotrzebnej herbaty w domu i zamierzasz ją wyrzucić, bo np. nie smakuje ci, możesz wykorzystać ją ponownie – właśnie w sposób opisany powyżej. Nic się nie zmarnuje, a ty zyskasz darmowe i super skuteczne wzmocnienie dla roślin.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA