Wybuch na plaży. Dwie osoby nie żyją

Wybuch na plaży
Twitter | UkraineWorld

Na jednej z plaż w nadmorskim kurorcie Zatok w obwodzie odeskim doszło do groźnej eksplozji. Lokalne media informują, że w wyniku tego zginęły dwie osoby. Nagranie z chwili wybuchu trafiło do sieci.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia w okolicach ośrodka wypoczynkowego „Ruta” w małej miejscowości Zatoka, zlokalizowanej nad Morzem Czarnym. Wiele wskazuje na to, że przyczyną eksplozji był wybuch miny morskiej.

Nagranie z zainstalowanych na plaży kamer monitoringu zostało udostępnione w sieci w poniedziałek. Widać na nim wybuch przy samym brzegu, niedaleko miejsca, w którym kąpali się wypoczywający ludzie.

Kilku osobom udało się uciec, lecz niestety nie obyło się bez ofiar. Jak poinformował Sergiej Braczuk, dwie osoby zginęły na miejscu, a co najmniej dwie kolejne zostały ranne.

REKLAMA

Jak wynika z danych pozyskanych przez dziennikarzy portalu „Suspline”, ofiarami byli dwaj pracownicy budowlani. Jak wstępnie ustalili śledczy badający sprawę, fatalnego dnia grupa mężczyzn relaksowała się na plaży, lekceważąc znaki ostrzegawcze.

Podziel się: