
Public domain
Do dramatycznego wypadku doszło w miejscowości Pawłowice w województwie świętokrzyskim, gdzie 15-letni chłopak doznał obrażeń po tym, jak w dłoni wybuchła mu broń czarnoprochowa. Nastolatek trafił do szpitala.
Z informacji przekazanych przez „Echo Dnia” wynika, że nastolatek sam skonstruował broń czarnoprochową, która następnie wybuchła mu w dłoniach. Do dramatu doszło w Pawłowicach w powiecie pińczowskim.
– W sobotę około godziny 17.30 poszedł z nią do lasu. Towarzyszyła mu dwójka znajomych podobnym wieku. 15-latek oddał dwa strzały. Przy trzecim broń eksplodowała, a nastolatek doznał poważnych obrażeń głowy – powiedziała młodszy aspirant Paula Kępińska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.
Nastolatek w ciężkim stanie
Z pierwszych informacji, która przekazało wspomniane źródło wynika, że 15-latek doznał poważnych oparzeń, a lekarze określają jego stan jako ciężki. Sprawa trafiła już do miejscowej prokuratury.
Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Zadaniem śledczych będzie przede wszystkim dowiedzenie się, skąd 15-latek posiadał elementy do skonstruowania broni, a także z jakiego źródła miał proch.