Gdyby zdobywca tej wygranej chciał żyć za 10 000 dolarów miesięcznie, potrzebowałby aż… 13161 LAT (!), żeby wydać ją całą. Pewien szczęśliwy mieszkaniec Florydy w Stanach Zjednoczonych wziął udział w loterii Mega Millions i wygrał 1,58 mld dolarów (ok. 6,43 mld złotych). Aż trudno uwierzyć, że kupon warty taką kasę zwycięzca zakupił w zwykłym sklepie spożywczym…
W amerykańskiej loterii Mega Millions od kilku miesięcy panowała posucha. Ostatnie trafienie głównej wygranej zdarzyło się 18 kwietnia tego roku – od tamtej pory odbyło się już 31 losowań. Plusem takiej sytuacji, była możliwość nagromadzenie ogromnej kwoty, która ktoś mógł potem zgarnąć. Przez kilka miesięcy, kiedy uczestnicy loterii wygrywali jedynie nagrody poboczne, kumulacja osiągnęła pułap 1,58 mld dolarów! Nie jest to najwyższa wygrana w amerykańskiej loterii kwota. Rekord należy do zwycięzcy ubiegłorocznego losowania Powerball, który wygrał ponad 2 mld dolarów.
Aby wygrać główną nagrodę w loterii Mega Millions, należy wskazać pięć liczb oraz tzw. „Mega Ball”, czyli ostatnią liczbę, losowaną osobno. Nie ma tutaj miejsca na kalkulacje. Szansa trafienia jackpota w Mega Millions wynosi 302.6 miliona. Pozostaje liczyć na łut szczęścia.
Wygrał na loterii 1,58 mld dolarów! Szczęśliwiec z Florydy nie musiałby pracować nawet przez kilkanaście tysięcy lat!
Szczęście dopisało tym razem pewnemu mieszkańcowi Florydy. Teraz będzie musiał zdecydować, czy chce odebrać całą wygraną, czy podzielić ją na raty, w ramach których wygrana będzie mu regularnie wypłacana przez następne 30 lat. Zdecydowanie najczęściej zwycięzcy wybierają pierwszą opcję, czyli wypłatę całości.
Należy jednak zwrócić uwagę, że tylko przy wariancie ratalnym zwycięzca może liczyć na wypłatę całej kwoty. Wypłacając całość od razu, obcinana jest z wygranej spora suma pieniędzy. W przypadku zwycięzcy z Florydy – jeśli zdecyduje się na odbiór całej wygranej za jednym zamachem, otrzyma „tylko” 783.3 miliona dolarów.
Kolejnym zobowiązaniem są podatki – wygrana na loterii nie jest zwolniona z podatków federalnych. Od wygranej – niezależnie w jakiej formie zwycięzca zażąda jej wypłaty – będzie trzeba zapłacić stosowne daniny na rzecz państwa.