Wyprasuj koszule w ten sposób. Zaoszczędzisz sporo czasu

prasowanie koszuli
fot. screen Youtube / GQ

Do ważnego wyjścia zostało Ci tylko 30 minut, a masz do zrobienia jeszcze kilka innych rzeczy? Jak błyskawicznie wyprasować koszulę, aby to zrobić jak najlepiej, bez utraty cennego czasu? Podpowiadamy.

REKLAMA

Dwa sposoby prasowania koszul

Obecnie istnieją dwie szkoły prasowania koszul. Pierwsza standardowa mówi, że najlepiej zaczynać od najdrobniejszych partii, a kończyć na dużych elementach. Druga z kolei zyskała popularność wśród niektórych influencerów i zakłada coś odwrotnego – zaczynamy od największych partii, a następnie przechodzimy do mniejszych fragmentów. Profesjonaliści jednak nie polecają tej drugiej metody (chociaż dla niektórych różnica może być niezauważalna).

Jak szybko wyprasować koszulę?

Przed prasowaniem właściwie nawilż koszulę. Jeszcze lepiej, gdy ubranie w pełni nie wyschnie po praniu, ale jeśli będzie suche, to spryskaj je wodą z buteleczki. Zobaczysz naprawdę ogromną różnicę, a Tobie cała praca pójdzie znacznie łatwiej. Kluczowe jest też prasowanie w optymalnej temperaturze. Typowe koszule z bawełny prasuj w 150°C, a jedwab, sztuczne tkaniny i wszystkie podobne delikatne materiały w 120°C. Jedynym odstępstwem od reguły jest len – wykonane z niego koszule prasuj w temp. 180°C.

REKLAMA

Jak poprawnie wyprasować koszulę?

Przystępując do prasowania, zacznij od najdrobniejszych fragmentów, czyli w tej sytuacji od kołnierza. Po rozłożeniu napręż go na desce – z tym zadaniem na pewno sobie poradzisz. Teraz pora zająć się mankietami. Postaraj się rozłożyć je bardzo szeroko. Nie należy prasować ich wraz z rękawami, ponieważ mogą się pognieść.

Czas na rękawy. Ten element jest z reguły najbardziej problematyczny, ale specjaliści sugerują, że najlepiej złożyć je wzdłuż szwów.

REKLAMA

Dzięki temu ewentualne powstałe zagniecenie będzie prawie że niewidoczne, o ile nie uda Ci się wyrównać nacisku podczas dochodzenia do krawędzi rękawów. Po rękawach przyszła kolej na „środek” koszuli. Prasowanie zaczynaj od części barkowej, a potem przejdź do największej połaci, która biegnie pośrodku koszuli na plecach. Gotowe!

Podziel się: