REKLAMA

Ferrari
Fot. Policja Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali kierowcę ferrari, który jechał z nadmierną prędkością, a na dodatek wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Kierujący nie przyjął wysokich mandatów, dlatego sprawa została skierowana do sądu.

REKLAMA

W ostatnią środę patrol ruchu drogowego przeprowadzał kontrolę na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze. W jej trakcie zatrzymany został kierowca ferrari, który przy ograniczeniu do 50 km/h jechał 75 km/h, a na dodatek wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.

– Kierujący Ferrari nie przyjął mandatu karnego, policjanci skierują wniosek o jego ukaranie do sądu. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych mandat wynosi 1500 zł i kierujący otrzymuje 15 punktów karnych. Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 25 km/h to 5 punktów i 300 zł – przypomina policja.

REKLAMA

Jak się później okazało, kierujący miał już na swoim koncie punkty karne, a dodanie do jego konta kolejnych miało się wiązać z utratą prawa jazdy. Punkty za powyższe wykroczenia zostały wpisane tymczasowo do czasu wydania wyroku przez sąd.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest jednym ze zdecydowanie najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Kierujący samochodem stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób pieszych, które w przypadku uderzenia przez samochód doznają poważnych obrażeń.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA