REKLAMA

fot. Twitter | @RafalOlejnikPL

Na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymano dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Mundurowi są podejrzani o przekroczenie uprawnień. Chodzi także o czerpaniu korzyści z funkcji oraz ujawnianie informacji służbowych. Podejrzani są w stopniu pułkownika i podpułkownika.

REKLAMA

Jak poinformował Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna – płk. Robert M. i ppłk. Marcin M. zostali zatrzymani na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak podaje polsatnews.pl – w tej samej sprawie zarzuty postawiono także innemu wojskowemu, mjr Tomaszowi W., ale ten na razie nie został zatrzymany.

Zatrzymano wysokich rangą żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Oficerowie oskarżeni o przekroczenie uprawnień

„Obaj zatrzymani funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej są podejrzani o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści oraz ujawnianie wbrew prawu informacji, którymi dysponowali w związku z pełnioną funkcją. Również major W. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień” – powiedział Banna, cytowany przez polsatnews.pl. Dodał, że wojskowi zostali zawieszeni we wszystkich czynnościach służbowych.

REKLAMA

„Z uwagi na trwające czynności udzielenie bardziej szczegółowych informacji w tej sprawie nie jest w tej chwili możliwe” – podkreślił prokurator.

Jak udało się ustalić dziennikarzom RMF FM – płk. Robert M. jest komendantem krakowskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej.

REKLAMA

Sprawa jest prowadzona przez wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA