
Wystarczy włożyć to do doniczki, a twoje paprotki rozrosną się i zazielenią jak nigdy dotąd. To metoda, która działa przez cały rok. Dowiedz się, jak to zrobić i dlaczego to działa.
Paprotki to jedne z najbardziej popularnych roślin doniczkowych. Z pewnością wnoszą do wnętrz wyjątkowy urok i klimat. Każdy ich miłośnik marzy o bujnych i zielonych roślinach, które będą dobrze rosnąć przez cały rok. Dlatego mamy doskonałą wskazówkę. Wystarczy włożyć do doniczki jeden prosty składnik, by rosły i rozwijały się jak nigdy wcześniej.
Włóż to do doniczki z paprotkami. Efekty będą przez cały rok
Paprotki wyróżniają się pięknymi, zielonymi, delikatnymi liśćmi. Poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu, pochłaniając toksyny i wydzielając tlen. Stosunkowo ich pielęgnacja jest prosta, ale by mogły naprawdę porządnie rozkwitnąć, wymagają odpowiednich warunków.
Co włożyć do doniczki, by paprotki rosły jak szalone?
Czy słyszałeś kiedykolwiek o użyciu torebek po herbacie jako nawóz dla paprotek? Brzmi zaskakująco? To prosty i świetny sposób. Pomoże stworzyć idealne warunki dla paprotek, a przy tym pozwoli na wykorzystanie czegoś, co zwykle ląduje w koszu.
Paprotki uwielbiają ziemię o lekko kwaśnym odczynie. Herbata, zwłaszcza ta z zawartością teiny, doskonale to uzupełni, bo pomoże w zakwaszeniu podłoża. Co trzeba zrobić? To proste – wystarczy dodać jedną lub dwie używane torebki do doniczki, a następnie przykryć je ziemią. Z czasem torebki się rozkładają, będą uwalniać cenne składniki odżywcze i zakwaszą podłoże, co pomoże paprotce lepiej się rosnąć, a jej liście staną się jeszcze bardziej bujne i zielone.
Paprotki – czym nawozić glebę, w której rosną?
Do ziemi warto dodać też humus. Jest to naturalny nawóz organiczny, który poprawia strukturę gleby, dostarcza paprotkom niezbędnych składników odżywczych, wspomaga też rozwój korzeni. To wszystko ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowego wzrostu.
Można też sięgnąć po kompost, który jest pełen mikroorganizmów. Ma za zadanie dostarczyć roślinom nie tylko składników odżywczych, ale także pomóc utrzymać odpowiednią wilgotność gleby.