Oszust
Fot. Policja Poznań

Wielkopolska policja zajęła się sprawą mężczyzny, który dopuścił się nietypowego oszustwa. W jednym ze sklepów wprowadził w błąd pracownika, zamieniając kod kreskowy na produkcie, dzięki czemu znacznie zaniżył jego cenę.

Do omawianego zdarzenie doszło w galerii M1 na poznańskim Franowie w dniu 23 listopada. Pewien mężczyzna postanowił wprowadzić w błąd pracownika i zamienił kod kreskowy na towarze. W ten sposób mógł go kupić po znacznie niższej cenie.

Oszust podejrzewał, że pozostanie bezkarny, doprowadzając sklep do straty około trzech tysięcy złotych. Policja rozpoczęła poszukiwania mężczyzny i opublikowała jego wizerunek z prośbą o pomoc w jego zidentyfikowaniu.

– Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym zdarzeniem. Jeśli go rozpoznajesz, skontaktuj się z policjantami pod numerem 47 77 158-37 lub 47 77 123-11/12 – czytamy na stronie policji.

To nie pierwszy raz, gdy oszust podejmuje się tego typu przestępstwa. 33-latek i 25-latek z Lublina skanowali zakupy na kasach samoobsługowych, posługując się przy tym wcześniej przygotowanymi kodami kreskowymi. Straty oszacowano na pięć tysięcy złotych. Grozi im do ośmiu lat więzienia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę