Zamknięto komisariat we Francji. Policjantów gryzły pchły i nie mogli pracować!

Funkcjonariuszy na jednym z francuskich posterunków policji od kilku tygodni gryzły pchły i służba stała się dla nich nie do zniesienia. Inwazja insektów była na tyle dokuczliwa i trudna do opanowania, że komisariat musiał zostać czasowo zamknięty.

   

Kilku oficerów zostało dotkliwie pogryzionych, a część personelu nieświadomie przeniosła insekty do swoich domów. W końcu nie było innego wyjścia i cały posterunek policji ewakuowano.

– Pchły zostały najprawdopodobniej przyniesione przez ludzi, którzy byli tam przesłuchiwani lub przetrzymywani w areszcie – powiedział w rozmowie z CNN Yvan Assioma, sekretarz z paryskiego związku policji.

   

Jak dodał, pierwsza dezynsekcja została przeprowadzona już tydzień temu, ale okazała się „praktycznie nieużyteczna”.

– Aby opanować inwazję pcheł, trzeba zdezynfekować cały budynek, a nawet samochody osób, które tam pracują – wyjaśnił Assioma.

   

Policjanci na oficjalnym koncie na Twitterze wydali komunikat, w którym poinformowali, że komenda została zainfekowana pchłami, przez co nie da się pracować. Sprawa jest jednak na tyle poważna, że nie skończyło się na jej nagłośnieniu w mediach społecznościowych.

Przedstawiciele związku zawodowego policjantów postanowili zwrócić się o pomoc do ministra spraw wewnętrznych . Mają się z nim spotkać i przedstawić swojemu zwierzchnikowi warunki, w jakich muszą pełnić swoją służbę.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News