Zatęsknimy za minister Zalewską? Zobacz, kto ją może zastąpić!

Po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego rząd Mateusza Morawieckiego mogą czekać olbrzymie przetasowania personalne. Według informacji radia RMF na listach PiS ma znaleźć się nawet 20 członków obecnego gabinetu, w tym szef MSWiA Joachim Brudziński oraz minister pracy Elżbieta Rafalska

   

W wyborach z list PiS wystartuje także minister edukacji Anna Zalewska. Wtorkowa „Rzeczpospolita” poinformowała – powołując się na źródła w kręgach rządowych – że na stanowisku miałby ją zastąpić… Jarosław Zieliński, obecny wiceminister spraw wewnętrznych, któremu podlegają służby mundurowe. W poprzednich rządach PiS, w latach 2005-2006, Zieliński był wiceministrem MEN, a w latach 90. – kuratorem oświaty w Suwałkach.

Informacja ta nie pozostała bez echa wśród internautów.

   

„Podobno Jarosław Zieliński ma zastąpić Annę Zalewską w MEN. Byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie chodziło o edukację. Biedne dzieci już mogą zacząć wycinać konfetti i uczyć się wierszyków na cześć ministra”, napisał na Twitterze Robert Pisarzowski.

„Skoro Jarosław Zieliński może być ministrem edukacji narodowej, to Marek Suski swobodnie może objąć funkcję Prezesa Polskiej Akademii Nauk a Dominik Tarczyński szefa dyplomacji. Niesamowite…”, spuentował z kolei poseł PO Marcin Kierwiński.

   

 

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News