Oszustwo
Fot. Policja

Pewien mieszkaniec Nysy zbyt mocno zaufał kobiecie, która podjęła próbę dokonania oszustwa na „amerykańskiego żołnierza”. 53-latek stracił dla niej głowę, ale jednocześnie pozbył się ogromnej ilości pieniędzy.

Poszkodowany relacjonował, że w połowie maja poznał w Internecie kobietę, która twierdziła, że jest amerykańską „żołnierką” w stopniu kapitana. Poprosiła 53-latka o założenie konta na komunikatorze i dzieliła się swoim życiem, wzbudzając zaufanie u ofiary.

– Z rozmowy wynikało, że 34-latka jest sama i planuje zainwestować pieniądze w Polsce i tu zamieszkać. Kobieta zaproponowała pokrzywdzonemu, że wyśle kurierem do niego paczkę z całym swoim majątkiem – podkreśla policja opolska.

Gotówka miała znajdować się w skrzynce, którą 53-latek miał zdeponować w banku. Rzekomo w środku miało być 1,5 mln dolarów amerykańskich. Na początku czerwca mężczyzna dostał informację, że paczka rzekomo została nadana. Później zaczęły się problemy. Dostał informację, że kuriera zatrzymała policja i urząd celny, a przesyłka „utknęła”. Kobieta dodała, że trzeba będzie opłacić ubezpieczenie przesyłki.

Mężczyzna przelał więc na wskazane konto swoje pieniądze. Kobieta przekonywała go, że odzyska swoje pieniądze, ale po kilkunastu przelewach 53-latek zaczął podejrzewać, że mógł paść ofiarą oszustwa. Ostatecznie stracił ponad 200 tysięcy złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę