zełenski
fot. screen/YouTube

− Premier Węgier Viktor Orban jest praktycznie jedynym politykiem w Europie, który otwarcie popiera Putina, wydaje się, że w kontaktach z Moskwą zgubił swoją uczciwość − stwierdził w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Cała Europa chce pokoju, cała Europa nie chce, aby pole bitwy zostało przeniesione z Mariupola do Budapesztu, z Charkowa do Krakowa czy z Czernihowa do Wilna. Cała Europa próbuje powstrzymać wojnę, przywrócić pokój. Dlaczego więc Budapeszt oficjalnie sprzeciwia się całej Europie, wszystkim cywilizowanym krajom? Dlaczego? zapytał Zełenski.

Prezydent Ukrainy nazwał premiera Węgier Viktora Orbana „praktycznie jedynym politykiem w Europie, który otwarcie popiera Władimira Putina”.

Orban o Ukrainie

Ukraina domaga się w istocie pełnego zatrzymania węgierskiej gospodarki – powiedział wcześniej Victor Orban, odnosząc się do postulatów wprowadzenia w Unii Europejskiej zakazu importu rosyjskich surowców energetycznych.

To, o co proszą Ukraińcy, to nic innego jak postulat, byśmy całkowicie zatrzymali węgierską gospodarkę, znów stracili całe lata rozwoju i aby węgierskie wyniki ekonomiczne spadły do poziomu sprzed jakichś 8-10 lat – mówił premier Węgier w Radiu Kossuth.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę