Wołodymyr Zełenski
fot. The Presidential Office of Ukraine | CC BY 4.0

W lesie nieopodal miasta Izium, które niedawno zostało wyzwolone spod rosyjskiej okupacji, odkryto masowy grób, w którym znajdowało się około 450 ciał. Wołodymyr Zełenski potwierdził, że znaleziono tam kolejne dwa masowe groby.

– Pod Iziumem odkryto wcześniej skupisko grobów, gdzie znajdowało się około pół tysiąca ciał. Dzisiaj otrzymałem więcej informacji, dziennikarze są już w drodze. Znaleziono kolejne dwa masowe miejsca pochówku z setkami zabitych – powiedział Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS.

Prezydent Ukrainy przyznał także, że Rosjanie „nie mają honoru i nie dotrzymują danego słowa”. – Oni nie zabijają wojskowych, lecz gwałcą, torturują i mordują cywilów – stwierdził Zełenski.

Przed wojną w mieście Izium mieszkało około 45 tysięcy osób. Na początku kwietnia rosyjskie siły przejęły nad nim władzę, jednak od kilku tygodni kontrofensywa Ukraińców sprawiła, że atakujący musieli opuścić to miejsce.

– Mówimy o małym mieście Izium. Wyobrażacie sobie? Dwa kolejne masowe groby w małej miejscowości. To się dzieje naprawdę – powiedział Zełenski w rozmowie z CBS.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!