Publicysta prawicowego tygodnika „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz oskarżył na Twitterze europosła Koalicji Obywatelskiej Radosława Sikorskiego o zdradę Polski.

„Nie bronisz polskiej Konstytucji, uznajesz ją za podrzędną wobec decyzji obcego państwa i żebrzesz o obcą pomoc przeciw prawomocnie wybranej polskiej władzy”, napisał publicysta. „To już nie jest żenada, to jest zdrada. Obojętne, za srebrniki czy szklane paciorki – opuściłeś wspólnotę ludzi uczciwych”, podsumował.

Wpis Ziemkiewicza był konsekwencją jego wcześniejszego tweeta, będącego komentarzem do opublikowanego w „Do Rzeczy” artykułu Jana Fiedorczuka pt. „W obliczu apostazji narodowej”. Autor oskarżył w nim europosłów Platformy Obywatelskiej między innymi o głosowanie w Parlamencie Europejskim przeciwko Polsce, niszczenie państwa i w konsekwencji o zdradę.

Z tezami tymi zgodził się Ziemkiewicz. „Chciałbym tylko wiedzieć, czy przynajmniej wyceniają tych renegatów na tyle wysoko by płacić im kasą i stanowiskami u siebie, czy dają tylko szklane paciorki? Może @sikorskiradek wyjaśni?”, napisał na Twitterze, zwracając się wprost do byłego ministra spraw zagranicznych.

Sikorski w odpowiedzi zapytał Ziemkiewicza, w czym przeszkadza mu obrona polskiej konstytucji. „Nie pamiętam, abyś protestował, gdy PiS informował Brukselę, że wybory samorządowe zostały w Polsce sfałszowane. Różnica taka, że wybory nie były sfałszowane, a konstytucja jest łamana”, stwierdził eurodeputowany PO.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat