Zlew lśniący i czysty jak łza dzięki temu. Detergenty poszły do kąta
Brudny zlew jest lęgowiskiem zarazków, które mogą rozprzestrzeniać się po całej kuchni. Higiena to klucz do tego, by się ich pozbyć. Warto regularnie sprzątać powierzchnię, a dzięki temu groźne bakterie znikną, natomiast sprzęt będzie wyglądał schludnie. Bez dobrego preparatu myjącego trudno dziś wyobrazić sobie jakiekolwiek domowe porządki. Do mycia zlewu kuchennego wcale nie trzeba stosować drogich specyfików ze sklepu. To głównie sama chemia, która w kontakcie ze skórą, może ją podrażniać. Nie służy też alergikom. Domowy „odkurzacz” zmiecie ze zlewozmywaka wszelkie nieczystości. Jest tani, naturalny i bezpieczny. Zrobisz go sam w domu.
REKLAMA
Zlew jak nowy. Wszystko dzięki domowemu środkowi do mycia
Zlewozmywak doprowadzisz do porządku przy pomocy ogólnodostępnych produktów. Na bank część z nich masz w swoim mieszkaniu.
Najpierw przyrządź pastę z sody. Ona pomoże sprawnie zwalczyć trwałe, zaschnięte zabrudzenia i osady.
Gdy już będzie gotowa, połącz ją z szarym mydłem (w formie płynnej). Kostkę spróbuj rozdrobnić na tarce, a potem zalej wiórki wrzącą wodą i mieszaj, aż stopnieją. Finalnie ma powstać dość gęsta masa. Opcjonalnie, zamiast mydła możesz użyć niewielkiej ilości płynu do naczyń. Potem do gotowej pasty wlej kapkę olejku eterycznego (np. pomarańczowego) – on nada jej ładniejszego aromatu. Gotowy preparat czyszczący nanieś na gąbkę i zacznij czyścić swój zlewozmywak. Później spłucz resztki wodą i dokładnie wytrzyj. To jeszcze nie koniec. Pora na olejowanie.
REKLAMA
Spraw, by zlew nabrał blasku. Dzięki potraktowaniu powierzchni olejem będzie to możliwe
Do olejowania przyda ci się olej jadalny (dowolny rodzaj, np. rzepakowy, słonecznikowy, lniany). Zaaplikuj trochę „płynnego złota” na szmatkę i wcieraj w czysty zlew do momentu, aż zacznie intensywnie lśnić. Dzięki impregnacji powierzchnia będzie wytrzymalsza, a rozmaite zabrudzenia, kamień, osady, nie będą tak łatwo się na niej osadzać.