Minister zdrowia zapowiada lepsze jedzenie w polskich szpitalach
fot. X / @aK_Sojka

Kampania wyborcza trwa i z każdym dniem przybiera na intensywności. Do wyborów parlamentarnych pozostało nieco ponad 40 dni. W tych wyborach nie mamy do czynienia z jasno przedstawionymi postulatami, a raczej z „serialem” kolejnych obietnic, którymi partie polityczne co jakiś czas dzielą się ze społeczeństwem. Dziś poznaliśmy kolejny postulat partii rządzącej. PiS obiecuje, że skończy z głodowymi i niezachęcającymi posiłkami w szpitalach. Ogłoszono program „Smaczny posiłek”.

PiS niechętnie odkrywa karty w tegorocznej kampanii wyborczej. Zamiast całościowego programu partia rządząca prezentuje swoje postulaty kawałek po kawałku. W ostatnich dniach premier ogłosił wielki program remontów bloków z wielkiej płyty. PRL-owskie osiedla mają zyskać również tysiące miejsc parkingowych, których obecnie brakuje. Tym razem PiS idzie jednak za ciosem i już dzisiaj poznaliśmy kolejną obietnicę partii rządzącej – chodzi o ochronę zdrowia.

W serwisie X (dawniej Twitter) pojawił się spot wyborczy z udziałem nowej minister zdrowia Katarzyny Sójki. Polityk pochwaliła dotychczasowe zmiany, wprowadzone przez PiS i zapowiedziała, jakie działania podejmie rząd, jeżeli otrzyma mandat społeczeństwa na kolejne 4 lata.

„Zdrowie jest najważniejsze, dlatego znacząco zwiększaliśmy finansowanie ochrony zdrowia, wprowadziliśmy cyfrowe recepty, poprawiamy dostępność opieki zdrowotnej. Ale zdrowie to także dobre wyżywienie w trakcie leczenia. Codzienność szpitali nie jest mi obca, szczególnie tych powiatowych. Pacjenci często nie są zadowoleni z jakości serwowanych tam posiłków. Musimy to zmienić. Znamy ten problem” – przekonuje minister Sójka w spocie wyborczym.

Program „Dobry posiłek”. PiS zapowiada koniec koszmarnego jedzenia w polskich szpitalach

Po chwili dowiadujemy się o kolejnym „konkrecie”, który ma do zaoferowania PiS. Minister zdrowia podnosi w spocie problem szpitalnych posiłków. Nie jest tajemnicą, że jedzenie w polskich szpitalach od dawna jest obiektem drwin.

„W ostatnich latach wprowadziliśmy pilotażowy program dobrej diety dla pacjentów. Przyniósł znakomity efekt, dlatego nasz nowy program „Dobry posiłek” wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali. To nie tylko dostęp do smacznej i zdrowej diety, ale także możliwość porady dietetyka. Szpitale otrzymają na to dodatkowe środki, a NFZ zadba, żeby jakość żywienia była znacząco lepsza, pytając o opinie pacjentów. Wysoki standard żywienia to szansa na szybszy powrót do zdrowia. Tylko rząd PiS zrealizuje ten ambitny projekt” – zapowiedziała w spocie Katarzyna Sójka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę