Poszukiwani
Fot. Policja Sopot

Policjanci z Sopotu poszukują mężczyzn, którzy mogą mieć związek z uszkodzeniem rzeźby na Placu Zdrojowym. Ich wizerunku zostały zarejestrowane przez kamerę w jednym ze sklepów sieci Żabka. Teraz mundurowi opublikowali te zdjęcia z prośbą o pomoc w identyfikacji.

28 stycznia w godzinach porannych na Placu Zdrojowym w Sopocie doszło do aktu wandalizmu. Celem sprawców padł „Pomnik chłopa”, autorstwa Daniela Rycharskiego, który został przywieziony do kurortu jako część wystawy „Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki”.

Sprawcy postanowili częściowo oderwać postać chłopca, przez co zawisła ona do góry nogami. Sprawa zajęła się już policja i ustalono, że za wandalizm odpowiedzialna jest grupa młodych osób, która zaczęła niszczyć instalację artystyczną.

Funkcjonariusze podkreślili, że ustalili osoby, które mogą mieć związek z tą sprawą. Dokonano tego na podstawie zapisów z monitoringu z jednego ze sklepów sieci Żabka. Póki co nie udało się jednak ustalić ich tożsamości.

Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców. Informacje można przekazać osobiście, zgłaszając się do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A lub innej najbliższej jednostki, a także mailowo, pisząc na adres [email protected] Z funkcjonariuszami można kontaktować się również telefonicznie, dzwoniąc całodobowo do dyżurnego sopockiej komendy – tel. 47 74 262 22.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę