Policjant kopie 15-latkę
Twitter | Hans Solo

W ubiegłym roku jeden z brytyjskich policjantów w brutalny sposób kopnął 15-letnią dziewczynę z wyskoku. W piątek zakończyło się śledztwo w tej sprawie. Funkcjonariusz został ukarany pisemną naganą.

Do brutalnego zdarzenia doszło 26 września ubiegłego roku w Norwich. Przed jedną z restauracji doszło do utarczki między dwiema nastolatkami a policjantem. Funkcjonariusz był zmuszony wezwać na miejsce wsparcie.

Przed restauracją pojawiły się dwie kolejne policjantki, które skuły jedną z dziewczyn. Druga agresorka próbowała im przeszkadzać. Do sieci trafiło nagranie, jak zdenerwowany policjant ruszył w kierunku dziewczyny.

Funkcjonariusz zadał jej kopnięcie z wyskoku, po czym 15-latka upadła na ziemię. Wideo z sytuacji wywołało oburzenie w mediach społecznościowych, a pod adresem brytyjskiej policji wylała się fala negatywnych komentarzy.

– Dochodzenie przeprowadził nasz Departament Standardów Zawodowych. Za popełnione wykroczenie, funkcjonariusz, o którym mowa, otrzymał ostatnie ostrzeżenie na piśmie – poinformował rzecznik policji w Norfolk.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę