Wojna w Ukrainie
Twitter | ISSAC

W ukraińskim Siewierodoniecku od jakiegoś czasu trwają walki dotyczące ustanowienia pełnej kontroli nad miastem. Jeden z żołnierzy z Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy wrzucił na Twittera nagranie z frontu.

Zaciekłe walki toczą się między innymi w Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim. Około 40-60% miasta zostało przejęte przez Rosjan, którzy dążą do całkowitego przejęcia. Najeźdźcy atakują obiekty cywilne, bloki mieszkalne czy fabryki.

Ukraińskie wojsko mimo to dzielnie broni dostępu do miasta. Żołnierzom pomagają zagraniczni ochotnicy, którzy walczą w ramach stworzonego na zlecenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy.

Należący do legionu cudzoziemskiego amerykański żołnierz, który przed przybyciem do Ukrainy był oficerem marynarki wojennej USA, udostępnił na Twitterze wideo z walk. Nagranie obejrzał już ponad milion osób.

„Mój zespół z Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy i inne jednostki ukraińskie stoczyły zaciekłą walkę o odzyskanie Siewierodoniecka. Straciliśmy wspaniałych wojowników, ale wyrządziliśmy znaczne szkody Rosji i czeczeńskiemu specnazowi. Nic, co warto mieć, nie jest łatwe” – Amerykanin napisał w poście.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę