fot. Pixabay

Zwolnienie z pracy potrafi być bardzo bolesnym doświadczeniem. Niektórzy ludzie – pozbawieni środków do życia – zaczynają się wręcz mścić na swoim byłym pracodawcy. Taka sytuacja miała miejsce w Rawie Mazowieckiej. 57-latek zapragnął odgryźć się swojemu byłemu szefowi za zwolnienie go. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz koszty finansowe.

57-letni mężczyzna postanowił zemścić się na człowieku, który zwolnił go z pracy. Pijany i uzbrojony w kostkę klinkierową poszedł do miejsca, gdzie zaparkowany był samochód jego byłego szefa, po czym zaczął uderzać materiałem o szyby i karoserię auta. Sprawca nie krępował się nawet, że właściciel samochodu był w pobliżu. Został przyłapany przez byłego szefa i jego syna „na gorącym uczynku” – podaje „Polsat News”. Dopiero potem policja z Rawy Mazowieckiej otrzymała zgłoszenie o ujęciu wandala.

Zniszczył samochód byłego szefa. Grozi mu długi wyrok

„Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że 57-latek sfrustrowany faktem zwolnienia z pracy postanowił zemścić się na pracodawcy. Nocą pojawił się na nieogrodzonej posesji na której zamieszkiwał były szef i kostką klinkierową uderzał w szyby oraz karoserię zaparkowanego audi” – poinformowała mł. asp. Agata Krawczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawie, cytowana przez „Polsat News”.

Straty zostały już oszacowane. 57-latek wyrządził szkody na ponad 20 000 złotych! Sprawca został oczywiście zatrzymany przez policję i wkrótce odpowie za zniszczenie mienia swojego byłego pracodawcy. Za zniszczenie mienia grozi mu długie więzieni i koszty finansowe.

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

„To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może zobowiązać go do naprawienia szkody” – przekazała mł. asp. Krawczyk.

57-latek będzie odpowiadał „z wolnej stopy”. Sąd nie zastosował wobec niego aresztu, a jedynie dozór policyjny. Ponadto wydał zakaz zbliżania się do poszkodowanego mężczyzny oraz jego miejsca zamieszkania.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę