Atak pod Płońskiem na ekipę izraelskich piłkarzy. Sprawcy poszukiwani!

Po meczu towarzyskim izraelskiej drużyny Hapoel Petah Tikva z zespołem z Ciechanowa doszło do skandalicznego incydentu. Napastnicy nie są jeszcze zidentyfikowani, a na profilu FB izraelskiej drużyny jest opis sytuacji i stwierdzenie, że napadu dokonało „kilku faszystów w maskach Legii Warszawa”.

W izraelskich mediach wydarzenie to zostało natychmiast ostro skrytykowane i uznane za rasistowski, antysemicki atak. Izraelskie Ministerstwo Kultury i Sportu współpracuje już z władzami polskimi w celu ujęcia i ukarania napastników.

Co konkretnie wydarzyło się pod Płońskiem? Kilku zamaskowanych napastników czekało na koniec meczu, aż zabezpieczający imprezę policjanci odejdą od grupy piłkarzy. Gdy funkcjonariusze opuścili terenu hotelu w gminie Sochocin, napastnicy zaatakowali dwóch pracowników technicznych, którzy przyjechali z drużyną z Izraela, a także skradli plecak jednego z piłkarzy. Izraelscy zawodnicy ruszyli kolegom z pomocą, co widać na filmie z monitoringu. Zagraniczni goście nie odnieśli żadnych obrażeń.

זה מה שתפסה מצלמת האבטחה בתקרית הלא נעימה אמש במחנה האימון בפולין. שאפו לשחקנים על קור הרוח והאופן בו פעלו להבריח את החוליגנים מהמקום.

由 ‎מועדון הכדורגל הפועל פתח-תקוה Hapoel Petah Tikva FC‎ 发布于 2017年8月2日

 

Przeczytaj dodatkowo:

 

Komentarze