Atak pod Płońskiem na ekipę izraelskich piłkarzy. Sprawcy poszukiwani!

Po meczu towarzyskim izraelskiej drużyny Hapoel Petah Tikva z zespołem z Ciechanowa doszło do skandalicznego incydentu. Napastnicy nie są jeszcze zidentyfikowani, a na profilu FB izraelskiej drużyny jest opis sytuacji i stwierdzenie, że napadu dokonało „kilku faszystów w maskach Legii Warszawa”.

W izraelskich mediach wydarzenie to zostało natychmiast ostro skrytykowane i uznane za rasistowski, antysemicki atak. Izraelskie Ministerstwo Kultury i Sportu współpracuje już z władzami polskimi w celu ujęcia i ukarania napastników.

Co konkretnie wydarzyło się pod Płońskiem? Kilku zamaskowanych napastników czekało na koniec meczu, aż zabezpieczający imprezę policjanci odejdą od grupy piłkarzy. Gdy funkcjonariusze opuścili terenu hotelu w gminie Sochocin, napastnicy zaatakowali dwóch pracowników technicznych, którzy przyjechali z drużyną z Izraela, a także skradli plecak jednego z piłkarzy. Izraelscy zawodnicy ruszyli kolegom z pomocą, co widać na filmie z monitoringu. Zagraniczni goście nie odnieśli żadnych obrażeń.

זה מה שתפסה מצלמת האבטחה בתקרית הלא נעימה אמש במחנה האימון בפולין. שאפו לשחקנים על קור הרוח והאופן בו פעלו להבריח את החוליגנים מהמקום.

Opublikowany przez ‎מועדון הכדורגל הפועל פתח-תקוה Hapoel Petah Tikva FC‎ Środa, 2 sierpnia 2017