500 plus jest teraz warte 350 złotych. Pomysłodawca twierdzi, że konieczna jest rewaloryzacja
fot. Pixabay

Czy świadczenie 500 plus powinno wzrosnąć? Na ten moment mało co wskazuje, aby tak się miało stać. O kwestię tę zapytani zostali jednak Polacy. Wyniki sondażu mogą mocno zaskoczyć.

Od 2016 roku w Polsce funkcjonuje program 500 plus, ale obecnie program ten jest wart znacznie mniej niż kilka lat temu. Wszystko za sprawą inflacji, a przez to co jakiś czas pojawiają się sugestie, że świadczenie powinno wzrosnąć.

– Nie pracujemy nad waloryzacją 500 plus. Ryszard Petru wie lepiej co planuje PiS? Dla nas liczy się kompleksowe wsparcie dla rodzin. Na ten moment nie pracujemy nad zmianami – przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w rozmowie z Radiem ZET.

Instytut Badań Pollster, na zlecenie „Super Expressu” zapytał Polaków, czy potencjalna waloryzacja świadczenia do kwoty 1000 złotych pomogłaby PiS utrzymał się przy władzy. 22% wskazało wariant „zdecydowanie tak”, a kolejne 33% wybrało „raczej tak”.

55 proc. respondentów uważa więc, że podwyżka 500 plus będzie korzystnym posunięciem dla PiS. 16 proc. stwierdziło, że 1000 plus raczej nie pomoże PiS, a 8 proc. uznało, że zdecydowanie nie pomoże. 21 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę