Ciąża
Pixabay.com

Pewna 13-latka mieszkająca w jednej z miejscowości pod Wolsztynem w województwie wielkopolskim za kilka miesięcy ma urodzić dziecko. Jej przypadkiem, który wymaga pilnej interwencji, zajął się już tamtejszy prokurator.

O sprawie 13-letniej dziewczyny z województwa wielkopolskiego informuje „Super Express”. Nastolatka jest w ciągu od kilku miesięcy i planowany jest już termin porodu. Śledczy zajmują się obecnie ustaleniem, kto jest ojcem dziecka.

Służby planują się również zająć kwestią tego, czy dziewczyna została zmuszona do stosunku. Poznański „Super Express” podaje, że organy zajmujące się tym przypadkiem póki co nie chcą ujawniać żadnych szczegółów postępowania.

– Wyjaśniamy wszystkie okoliczności, ale ze względu na dobro małoletniej, nie chcemy i nie możemy udzielać więcej informacji – przekazał Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, cytowany przez „SE”.

W tym przypadku warto również przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem, obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia jest przestępstwem. Za jego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności, nawet jeśli inicjatorem stosunku była osoba nieletnia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę