Nagła śmierć 24-latka podczas policyjnej interwencji w Białymstoku
fot. Piotr Drabik from Poland Creative Commons Attribution 2.0

Dwie nastolatki w wieku 13 lat zostały przyłapane na gorącym uczynku przez pracownika ochrony, który złapał je na kradzieży kosmetyków z drogerii. Z uwagi na ich wiek, teraz za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w ostatni czwartek około godziny 19:00. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymali wówczas informację, że na terenie jednej z drogerii doszło do kradzieży.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia mundurowi zastali pracownika ochrony, a także dwie niepełnoletnie dziewczyny. Jak się okazało, ukradły ze sklepowych półek perfumy, błyszczyki, żele pod prysznic i inne kosmetyki, za które nie zamierzały zapłacić.

– 13-latki zostały ujęte przez pracownika ochrony, a następnie przekazane policjantom. Moment kradzieży został nagrany na monitoringu. Wartość skradzionych kosmetyków wyceniono na ponad 660 złotych – relacjonuje policja w Nowym Targu.

Po przyłapaniu na kradzieży nastolatki zostały przekazane rodzicom, a same nie były w stanie logicznie wytłumaczyć, dlaczego dopuściły się takiego czynu. Z uwagi na wiek sprawczyń kradzieży, sprawa zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Targu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę