15-latka zginęła pod tramwajem. Policja zatrzymała jej rówieśnika

15-latka zginęła pod tramwajem w Bydgoszczy. Zatrzymano 15-latka
fot. bartek3_14
Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5

15-letnia Emilka wpadła wczoraj pod koła tramwaju w Bydgoszczy. Ratownicy zrobili wszystko, co w ich mocy, aby ratować nastolatkę. Niestety, nie udało się. Dziewczynka zmarła na skutek dramatycznych obrażeń spowodowanych przez ciężki skład tramwajowy. To jednak nie koniec. Lokalna policja poinformowała o zatrzymaniu rówieśnika 15-latki w związku ze śledztwem pod kątem artykułu 155 kodeksu karnego, tj. nieumyślnego spowodowania śmierci.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w czwartek, 18 kwietnia, ok. godziny 15:00 w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego – podaje „Super Express”. Na przystanku tramwajowym przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy 15-letnia Emilia została potrącona przez tramwaj. Interweniujący na miejscu ratownicy musieli wyciągnąć dziewczynkę spod podwozia pojazdu, aby móc rozpocząć procedury ratujące życie.

15-letnia dziewczynka wpadła pod tramwaj w Bydgoszczy. Policjanci zatrzymali chłopca

„Teraz policjanci będą prowadzić czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Materiały sprawy trafią do Sądu Rodzinnego w Bydgoszczy” – powiedziała w rozmowie z „SE” komisarz Lidia Kowalska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Możliwe, że śmierć Emilii nie była całkowicie przypadkowa. Okazało się bowiem, że bydgoscy policjanci aresztowali w związku z incydentem rówieśnika dziewczynki. Czy ta straszna tragedia mogła być wynikiem wygłupów pomiędzy nastolatkami?

REKLAMA

„Wstępnie prowadzimy powstępowanie pod kątem artykułu 155 kodeksu karnego to jest nieumyślnego spowodowania śmierci. Czynności jednak wszystkie z zatrzymanym będzie prowadził Sąd Rodzinny” – przekazał prok. Dariusz Bebyn z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ dla „SE”.

Podziel się: