Czterech nastolatków napadło na 15-letnią uczennicę. Została zgwałcona. Podejrzani do Afgańczycy
fot. Pixabay

15-letnia uczennica została brutalnie zgwałcona w szkole! W związku z napaścią policja aresztowała czterech młodocianych sprawców – najmłodszy z nich ma zaledwie 13 lat a najstarszy 16 lat. Najcięższy zarzut otrzymał 15-latek, który miał dokonać wymuszonego stosunku, podczas gdy pozostała trójka dociskała ofiarę do ziemi. Brytyjskie media ujawniły pochodzenie sprawców – to uchodźcy z Afganistanu.

Przerażające zdarzenie miało miejsce 6 lutego w jednej ze szkół w miejscowości Dover, w Wielkiej Brytanii. To tam czterech nastoletnich chłopców napadło swoją koleżankę z klasy.

„15-letni chłopiec został aresztowany pod zarzutem gwałtu, podczas gdy pozostali zostali aresztowani pod zarzutem pomocy w ataku. Trzech nastolatków w wieku 13, 15 i 16 lat rzekomo trzymało dziewczynę, podczas gdy czwarty ją gwałcił. Cała czwórka przebywała w areszcie w Canterbury” – pisze brytyjski „The Times”, bazując na komunikacie lokalnej policji.

Czterech nastolatków napadło na 15-latkę w brytyjskiej szkole. Trzech dociskało ofiarę do ziemi, czwarty ją gwałcił

Według innego brytyjskiego dziennika – „The Sun” – sprawcy zostali… zwolnieni z aresztu! Ktoś wpłacił za nich kaucję, więc mogą odpowiadać z wolnej stopy. Dalej dziennik informuje, że cała czwórka sprawców to obywatele Afganistanu, którzy nielegalnie dostali się do Wielkiej Brytanii, przepływając łodzią z Francji do Anglii przez kanał La Manche.

„Są rozumiani jako dzieci bez opieki ubiegające się o azyl, znajdujące się pod opieką służb społecznych Rady Hrabstwa Kent” – podaje portal „Kent Online”.

Funkcjonariusze lokalnej policji nie kryją, że zarzuty stawiane nastolatkom są bardzo poważne. Na ten moment sprawa jest w toku, a jej przebieg będzie wyjaśniany. Obecnie śledczy przesłuchują świadków, zbadany zostanie także materiał ze szkolnego monitoringu. Chłopcy nie przyznają się do winy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę