nastolatka
fot. Unsplash

Trudno uwierzyć, jednak zdarzyło się to naprawdę. Bezdomna 16-latka została wykorzystana seksualnie przez około 400 mężczyzn. Kiedy poszła na policję, aby zgłosić przestępstwo i poprosić o pomoc… została zgwałcona po raz kolejny. Do mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło w Indiach – o czym poinformowało India Today.

Bezdomna nastolatka żyje na ulicy. W czasie, kiedy zbierała datki, aby przeżyć, została zgwałcona setki razy przez około 400 mężczyzn. Sprawa 16-latki odbiła się szerokim echem w całych Indiach. Na ulicę wyszli demonstranci domagający się zaostrzenia kar i skuteczniejszego ścigania przestępstw seksualnych.

„Chcemy surowych działań przeciwko wszystkim winowajcom” – mówi Yogita Bhayana, działaczka walcząca o prawa kobiet.

Jak wynika z informacji przekazanych przez CNN – dziewczyna została wydana za mąż w wieku zaledwie 13 lat. Jej 33-letni partner ograniczał relacje z nią do regularnego wykorzystywania jej seksualnie. Ponadto rodzice 33-latka – jej teściowie – stosowali wobec niej przemoc fizyczną. Dziewczyna próbowała uciec. Chciała wrócić do swojego rodzinnego domu, jednak nie została przyjęta… Postanowiła więc, że zamiast wrócić do męża woli zamieszkać na ulicy i żyć z tego, co będzie w stanie wyżebrać.

16-latka powiedziała, że zgłaszała się na lokalny posterunek policji kilkukrotnie. Policjanci nie reagowali. Co więcej, zamiast jej pomóc… oni także wykorzystali ją seksualnie.

Wydaje się być wątpliwe, że organom ścigania uda się schwytać wszystkich sprawców gwałtów na nieletniej. Do tej pory policja zatrzymała tylko 7 osób… z czterystu. „Sprawcy będą sądzeni na mocy ustawy o ochronie nieletnich przed przestępstwami seksualnymi” – informuje India Today.

Na terenie Indii KAŻDEGO DNIA dochodzi statystycznie do 88 gwałtów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę