
Kierująca samochodem nastolatka dosłownie najechała na inny pojazd i przewróciła własne auto na bok podczas próby zmiany pasa. Do zdarzenia doszło na zakorkowanych Alejach Racławickich w Lublinie. „W wyniku zderzenia jej pojazd przewrócił się na lewy bok. Kobieta została ukarana mandatem karnym w kwocie ponad 1000 złotych, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych” – przekazała lokalna policja.
Na podstawie zgromadzonego materiału z miejskiego monitoringu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustali, że 19-letia kierująca toyotą próbowała zmienić pas ruchu, nie upewniając się uprzednio, czy może zrobić to w sposób bezpieczny. W efekcie doszło do kolizji – pojazd kierowany przez kobietę uderzył w lewy bok auta zatrzymującego się przed nim.
„Po zderzeniu toyota straciła stabilność i przewróciła się na lewy bok. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, jednak szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń” – przekazał podinspektor Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.
Nastolatka nie zachowała ostrożności podczas zmiany pasa ruchu
Funkcjonariusze ocenili, że przyczyną wypadku było „niezachowanie należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.
Kierująca toyotą nastolatka została ukarana mandatem karnym w wysokości ponad 1000 złotych. Otrzymała także 10 pkt. karnych.
Policjanci z komendy w Lublinie opublikowali na swojej stronie internetowej nagranie z miejskiego monitoringu, na którym uwieczniono kolizję.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Lublinie
