REKLAMA

Andrzej Duda wetuje ustawę budżetową
fot. YouTube | Sejm RP

Prezydent Andrzej Duda skomentował w mediach społecznościowych nowy rządowy projekt ustawy okołobudżetowej. Wyraził zadowolenie z faktu, że znalazły się trzy miliardy złotych na leczenie ciężko chorych dzieci.

REKLAMA

Premier Donald Tusk podczas środowej konferencji prasowej zapowiedział, że rząd złoży nowy projekt ustawy okołobudżetowej. Tą w pierwszej wersji zawetował prezydent Andrzej Duda, nie chcąc przekazywać trzech miliardów złotych na media publiczne.

W nowym projekcie znalazł się zapis, że wspomniane trzy miliardy złotych zostaną przekazane na psychiatrię i onkologię dziecięcą, a także leczenie rzadkich chorób. – Z naszego założenia te pieniądze miały trafić na onkologię dziecięcą i taki zamysł nam towarzyszył – podkreślał Tusk.

REKLAMA

Potwierdzeniem tego było pojawienie się projektu na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Zakłada on przekazanie obligacji o wartości trzech miliardów złotych na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Zniknął za to zapis informujący o finansowaniu mediów publicznych.

Prezydent Andrzej Duda skomentował tę sprawę na Twitterze. – Po moim wecie, w nowym projekcie rządowej ustawy okołobudżetowej, nagle znalazły się 3 mld zł na leczenie ciężko chorych dzieci. To wspaniała wiadomość! Można było tak od razu! – napisał.

REKLAMA

REKLAMA