Trądzik lub pryszcze to choroba skóry wywołana przez nadmierne wydzielanie sebum z gruczołów łojowych skóry. Pryszcze najczęściej wyskakują na twarzy, ale potrafią też pojawić się na uchu lub w wewnątrz. Jak poradzić sobie z pryszczem w uchu? Oto kilka domowych sposobów!

1. Woda utleniona
Zabija bakterie, a także przyspiesza proces gojenia się skóry. Namocz wacik kosmetyczny wodą utlenioną i przemywaj miejsce, w którym pojawił się pryszcz. Skórę przecieraj kilka razy dziennie.

2.Bazylia
Działa antybakteryjnie i jest idealnym domowym remedium przy leczeniu pryszczy. Liście bazylii ( jedna garść ) miażdżymy w celu pozyskania z nich soku. Wacikiem kosmetycznym zbieramy wytworzony sok z bazylii, a następnie przemywamy pryszcz nie zapominając o obmyciu okolic pojawienia się pryszcza.

3. Ocet jabłkowy
Jest doskonałym środkiem ściągającym i również posiada właściwości antybakteryjne. Pomaga w leczeniu zakażeń, zamyka otwarte pory oraz w szybkim tempie uwalnia od pryszczy. Namocz wacik kosmetyczny w occie jabłkowym i obmywaj pryszcz i skórę wokół niego. Ocet pozostaw na skórze przez chwilę i zmyj czystą wodą.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę