3 zaskakujące fakty o soku z aronii. Nr 2 zdziwi każdego

Sok z aronii

Aronia to owoc, który ma bardzo dużo właściwości leczniczych i wpływa korzystnie na nasz organizm. Poznaj 3 zaskakujące fakty o soku z aronii, o których mało kto wie.

REKLAMA

Sok z aronii to najczęstsza forma przetworów z tych owoców, zaraz po nim jest aroniówka – przepyszna nalewka. Nie jest jedzona na surowo, bo nie jest smaczna – ma cierpki i bardzo gorzki smak. Aronia zawiera w swoim składzie dużą ilość przeciwutleniaczy, witamin i minerałów.

Większość osób dobrze zna jej właściwości – obniża ciśnienie i świetnie radzi sobie z przeziębieniem za sprawą wysokiej zawartości wit. C.  Ale są pewne fakty, o których mało kto wie, dlatego z pewnością pozytywnie zaskoczą każdego. Sprawdź czy o nich wiedziałeś!

Sok z aronii – 3 fakty, o których mało kto wiedział

Sok z aronii

REKLAMA

1. Aronia na odchudzanie

Idealna dla osób, które mają zamiar zrzucić parę zbędnych kilogramów i tych będących na diecie. Aronia działa niczym spalacz tłuszczu, bo zapobiega gromadzeniu się jego pod skórą.

2. Eliksir młodości

REKLAMA

Mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że sok z aronii to prawdziwa bomba młodości. Aronia jest bardzo podobna do jagód goji. Ma korzystny wpływ nie tylko na skórę, ale też na jej przydatki – włosy i paznokcie, a to dzięki dużej zawartości witamin z grupy B, witaminy C. Kiedyś wierzono, że ma w sobie magiczną moc, która dodaje energii i witalności. Pijąc regularnie sok z aronii można opóźnić proces starzenia się skóry. Wystarczy, że dodasz go trochę do herbaty.

REKLAMA

3. Remedium na wiele chorób

Sok z aronii jest pomocny przy wielu chorobach, takich jak: miażdżyca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, otyłość, nadciśnienie i wiele innych chorób serca. Mają korzystny wpływ na żyły, bo uelastyczniają naczynia krwionośne. Zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera, Parkinsona.

Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy mogą spożywać przetwory z aronii. Dotyczy to osób z chorobami żołądka: wrzody, nadkwasota, stany zapalne żołądka oraz dwunastnicy.

Podziel się: