36-latka ma dwanaścioro dzieci. Utrzymuje się z zasiłków
fot. Twitter | @Thismadmama_

Matka-rekordzistka w wieku zaledwie 36 lat może pochwalić się 12-ściorgiem potomstwa! W pierwszą ciążę zaszła jeszcze jako młoda nastolatka, a już za kilka miesięcy z matki awansuje na babcię. Utrzymanie tak dużej rodziny to oczywiście wielki koszt, tymczasem kobieta… w ogóle nie pracuje! Otwarcie mówi, że cały jej dochód pochodzi ze świadczeń socjalnych.

W pierwszą ciążę Veronica Merritt ze Stanów Zjednoczonych zaszła we wręcz szokująco młodym wieku. Kiedy jej pierwsze dziecko przyszło na świat, miała zaledwie… 14 lat! Z latami dzieci przybywało, aż młoda matka dorobiła się 12-stki dzieci. Teraz ma 36 lat i nie zamierza poprzestawać na tej liczbie potomstwa. Jej marzeniem jest 17-ścioro dzieci – nawet mimo tego, iż w czerwcu Merritt oficjalnie zostanie babcią.

Kobieta jest znaną publicznie osobą, gdyż udziela się w mediach społecznościowych, a szczególnie w serwisie TikTok, gdzie działa pod nickiem ThisMadMama. 36-latka nie kryje się z tym, że żyje na koszt podatników. Pracy nie posiada, a rodzinę utrzymuje ze świadczeń socjalnych. W grę nie wchodzi nawet pensja ojca – a właściwie ojców – dzieci. Żaden z nich nie pomaga kobiecie w rodzinnych wydatkach. Żaden nie płaci alimentów. Tylko jeden z nich opłaca media – podaje „New York Times”.

36-letnia matka ma 12-ścioro dzieci. Całą rodzinę utrzymuje z zasiłków. Chce mieć jeszcze 5-cioro dzieci

Merritt nie posłała żadnego ze swoich dzieci do szkoły. Wszystkie uczyły i uczą się w domu. „Ludzie często mówią mi, że nie powinnam tak żyć, że moje dzieci powinny się uczyć normalnie, a przecież więcej pieniędzy z ich podatków byłoby wykorzystane, gdybym posłała dzieci do publicznej szkoły” – mówi znana TikTokerka.

Jak dokładnie wyglądają koszty utrzymania jej rodziny w USA? Twierdzi, że miesięcznie wydaje na jedzenie ok. 2500 dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki – ok. 10 000 złotych. „Ubrania najczęściej dostajemy z datków, czasami zdarza mi się kupować je w promocyjnych cenach” – dodaje. „Ostatnio musieliśmy poczynić dużą inwestycję. Kupiliśmy autobus, ponieważ nie mieliśmy się jak przemieszczać. To był konieczny zakup.”

Pod jej filmami na TikTok można zaobserwować wiele komentarzy. Opinie są oczywiście podzielone. Dają się we znaki jednak te krytyczne wobec stylu życia 36-latki. Niektórzy użytkownicy zarzucają jej, że „żyje z pracy innych”. Jedyny komentarzem zacytowanym przez dziennik „New York Times” pod jednym z filmów kobiety brzmi: „Ta rodzina to dystopijny koszmar”.

„Ich słowa nie mogą mnie zranić” – podsumowuje jednak krótko Merritt.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę