6-latka zgwałcona w galerii. Tata tylko na chwilę stracił ją z oczu

Przyjaciel rodziny zgwałcił 6-latkę w galerii handlowej w Czechach
fot. Pixabay

Podczas zakupów w centrum handlowym ojciec 6-letniej dziewczynki tylko na chwilę stracił ją z oczu, kiedy pozwolił córce pójść do toalety. Tyle wystarczyło, aby rozegrał się horror. Do łazienki w galerii handlowej wpadł 50-letni znajomy rodziny, a potem dopuścił się brutalnego gwałtu na bezbronnym dziecku. Chwilę później został zatrzymany przez policję. Grozi mu 12 lat więzienia.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na terenie centrum handlowego w Igławie, w Czechach. Przebywający tam na zakupach z córką mężczyzna pozwolił 6-latce pobiec do toalety. Stracił ją z oczu tylko na chwilę, ale tyle wystarczyło, aby mogło dojść do tragedii.

Za 6-latką do toalety wszedł 50-letni mężczyzna. Nie był to przypadkowy obcy, ale znany dziewczynce przyjaciel rodziny. Wykorzystując chwilę nieuwagi jej ojca, 50-latek bez skrupułów zgwałcił 6-latkę. Nieświadomy niczego tata czekał na córkę w innej części budynku – informuje czeska „TV Nova”.

REKLAMA

Brutalny gwałt na 6-latce w toalecie centrum handlowego. Przyjaciel rodziny wykorzystał nieuwagę ojca dziewczynki

Podejrzany został zatrzymany przez czeską policję na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

„W piątek wczesnym wieczorem w jednym z centrów handlowych w Jihlavie doszło do poważnego przestępstwa. Zatrzymaliśmy podejrzanego mężczyznę i przeprowadziliśmy w sprawie postępowanie karne. W sobotę śledczy oskarżył go o gwałt” – przekazał Dana Čírtková, rzeczniczka lokalnej policji.

REKLAMA

Decyzją czeskiego sądu 50-latek trafił do aresztu. Sąd podjął przy tym pod uwagę jego przeszłość kryminalną.

„To człowiek z przeszłością kryminalną, ale nie jest on obcokrajowcem” – podkreśla Čírtková.

Podziel się: