Przeciwko Diecezji w Pittsburgu wpłynął pozew. Złożył go 67-letni mężczyzna, który twierdzi, że jako mały, 7-letni chłopiec był molestowany przez trzech księży. Jeden ma polskie korzenie.

Pozew wpłynął w sądzie hrabstwa Allegheny. Jako dziecko mężczyzna uczył się w katolickiej szkole w Turtle Creek. Księża mieli go molestować aż do 15 roku życia. Pozywający nie pamięta imion dwóch z księży, których oskarża. Zna natomiast dane jednego – ma być nim Ojciec Edward Maliszewski, który w latach 1955-1964 pełnił funkcję pomocnika pastora w Kościele Świętego Kolmana.

Pozew zawiera różne szczegóły z wydarzeń sprzed lat. Mężczyzna opisuje, że Ojciec Maliszewski zabierał go na plebanię, kazał pić wino. Później go wykorzystywał. Plebania to nie jedyne miejsce, gdzie dochodziło do molestowania. Podobnie działo się w domu ofiary, gdy chłopak był sam z księdzem.

To nie koniec przypadków opisywanych w sądzie. Gdy jako 14-latek trafił do szpitala w Woodville State, odwiedzał go tam ksiądz. Jego imienia 67-latek dzisiaj nie pamięta. Podobnie jak imienia kolejnego duchownego, który miał go molestować w Centrum Rozwoju Młodzieży w New Castle. Diecezja odmawia podania imion duchownych, którzy byli powiązani z wymienianymi miejscami w tamtym okresie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę