Twitter | unian

78-letni obywatel Ukrainy nie został przyjęty do wojska z uwagi na jego podeszły wiek. Mężczyzna nie siedział jednak bezczynnie, gdy Rosjanie zaatakowali jego miasta i przy użyciu koktajlu Mołotowa zniszczył wyrzutnię rakietową Grad.

Informacje na temat bohaterskiego czynu 78-latka przekazała agencja Unian. Przekazano, że w niedalekiej odległości od Mikołajowa mężczyzna o imieniu Wasilij podpisał wyrzutnię Grad, używając do tego koktajlu Mołotowa.

Zdarzenie miało miejsce w Basztance. Mer miasta poinformował, że starszy mężczyzna wyraził chęć dołączenia do wojsk obrony terytorialnej. Nie został jednak przyjęty z uwagi na swój podeszły wiek.

Kiedy Rosjanie zaczęli zbliżać się do jego miasta, nie chciał na to pozwolić i zaczął reagować. – Poszedł do punktu kontrolnego, wziął koktajl Mołotowa i rzucił go na Grad – powiedział mer Basztanki Aleksander Beregowy.

Beregowy jest przekonany, że rosyjskie wojska zrezygnowały z dalszym prób wjazdu do miasta z uwagi na silny opór ze strony miejscowych. Mer miejscowości wyznał, że agresorzy postanowili obrać inny kierunek.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę