Chorzów
Fot. Policja Śląska

Pewien 79-letni kierowca z Chorzowa nie zauważył czerwonego światła, następnie wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do kolizji, w wyniku której niemal potrącił pieszych na pasach. Nagranie zostało zarejestrowane przez kamerę.

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Nowej w Chorzowie. Jeden z kierowców od razu przyznał, że wina leży po jego stronie, ponieważ zamyślił się i przegapił czerwone światło.

W wyniku zdarzenia uszkodzone jedynie zostały pojazdy, dlatego zostało ono uznane za wykroczenie. Jednak policjanci, chcąc szczegółowo przeanalizować przebieg zdarzenia, skorzystali z pomocy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie i odtworzyli monitoring miejski.

Jak się okazało, 79-latek jadący nissanem rzeczywiście wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Choć prędkość aut nie była duża, w wyniku zderzenia sprawca zmienił kierunek jazdy i przejechał obok przejścia dla pieszych, na którym znajdowali się piesi.

Brak skupienia kierowcy mógł doprowadzić do poważnego wypadku. Chorzowianin został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł, a jego stan punktów karnych powiększył się o 10.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!