8-letni chłopiec dał się ugryźć czarnej wdowie. Chciał być jak Spider-Man
fot. Pixabay

Pewien 8-latek wpadł na szalony pomysł, którego skutki niestety były opłakane. Chłopiec to widać wielki fan Spider-Mana, bo jego pasja nie skończyła się na nałogowym oglądaniu wszystkich ekranizacji i zaczytywaniu się w komiksach. 8-latek postanowił, że sam nim zostanie! Z narażeniem życia chłopiec dał się ukąsić pająkowi – to właśnie w ten sposób postać z komiksów sama zyskała nadludzkie zdolności. Nie był to jakiś zwykły pająk, tylko… czarna wdowa. To jeden z najbardziej jadowitych pajęczaków na świecie. 8-latek wylądował w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Vichuloma w Boliwii. Służby z tego południowoamerykańskiego kraju podały, że 8-latek znalazł pająka pod kamieniem. Była to czarna wdowa, która jest jednym z najbardziej jadowitych pająków na świecie. Jej jad zawiera neurotoksynę nazywaną alfa-latrotoksyną. W najlepszym przypadku ukąszenie kończy się obrzękiem, bólami brzucha, drgawkami oraz skurczami i bólami mięśni. W najgorszym – prowadzi do śmierci…

Chłopiec wpadł na szalony pomysł. Podniósł pająka i… zwyczajnie dał mu się ugryźć! Ernesto Vásquez z Departamentalnej Służby Zdrowia w Oruro przekazał, że 8-latek był przekonany, że po ugryzieniu pająka „stanie się Spider-Manem” – podaje „Fakt”.

„Dziecko, nie zastanawiając się nad ryzykiem, podniosło go i umieściło na grzbiecie dłoni, gdzie pajęczak go ugryzł” – powiedział Vásquez.

8-letni chłopiec dał się ukąsić śmiertelnie jadowitemu pająkowi. Myślał, że w ten sposób zostanie Spider-Manem

Kiedy czarna wdowa ukąsiła chłopca, ten po prostu wrócił do domu. Po trzech godzinach – zamiast zyskać nadludzkie mocy – doznał potężnych dolegliwości. Swojej mamie poskarżył się na silny ból i skurcze mięśni. Kiedy opowiedział jej, co zrobił kilka godzin temu, kobieta w pośpiechu zabrała go do szpitala. W samą porę!

Po przyjeździe do szpitala lekarze podali chłopcy antytoksynę, która zaczęła neutralizować działanie silnego jadu pająka. Dzięki temu stan 8-latka bardzo szybko zaczął się poprawiać. Lekarze ostrzegli, że gdyby nie przyjazd do szpitala, ukąszenie mogło zakończyć się dla chłopca nawet śmiercią.

„Te czarne pająki z czerwonymi grzbietami to czarne wdowy. Nie sprawiają, że ktokolwiek staje się Spider-Manem – wręcz przeciwnie, narażają życie” – podkreślił Vásquez.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!